fbpx
Zprávy

Až 170 bytů má vzniknout pod Domovem důchodců a na pozemku bývalé Hedvy

V Šumperku přibydou byty, a to ve dvou lokalitách v rámci připravy nové bytové výstavby. Vedení města si před několika dny vyslechlo prezentaci architekta Jakuba Kynčla, který připravil studie obou míst. Nejprve by se mělo začít stavět v areálu bývalého podniku Hedva u supermarketu Lidl. Zde by mohly první byty začít vyrůstat v roce 2020.

Urbanistický návrh „Šumperk – Hedva“
Repro: fb.com/sumperk.cz

Podle informací Města studie počítá se zhruba 70 byty, které budou umístěny v bytovém domě s neveřejnými podzemními garážemi. V okolí domu bude park se vzrostlými stromy a veřejné parkoviště pro více než stovku aut.

Další čtvrť má vzniknout v roce 2022 nad Bratrušovskou ulicí ve svahu pod domovem pro seniory. V tomto poměrně rozsáhlém areálu studie počítá se 40 domy s kapacitou asi 100 bytů v bytovém domě a parkem. Poslední etapou, po obsazení čtvrti obyvateli, se plánuje vybudování mateřské školky a další občanské vybavenosti.

Urbanistický návrh „Šumperk – Bratrušovská“
Repro: fb.com/sumperk.cz

V minulých dnech se na stránkách Města objevila současně informace o prodeji pozemku pro rodinný dům o výměře 808 m2. Žádost na odkoupení pozemku je možné podávat do 30. srpna.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.