fbpx
Podnikání Zprávy

Nové byty v kasárnách mají být za rok připravené k nastěhování, staví je šumperští developeři

Jedna z posledních nevyužitých budov v areálu bývalých kasáren v Šumperku našla využití, firma LEZAPARI Development s.r.o. zde chce do září 2020 vybudovat 21 bytových jednotek ve 3 podlažích. Jeden z nich pak bude typu „ordinace“ s trojnásobnou užitnou plochou oproti ostatním dvaceti. Bytový dům nese označení Rezidence Barborka.

Zájemci o bydlení mohou uvítat obchodní pozadí firmy LEZAPARI, oba její majitelé jsou místní; v roce 2015 ji založil Tomáš Piterka ze Šumperka, v roce 2016 se připojil Martin Strnad z Rapotína. Určité pochybnosti naopak budí finační krytí společnosti s ručením omezeným, jenž je od června 2016 vlastníkem nemovitosti, má podle Obchodního rejstříku základní kapitál 50.000 Kč. Ze stejného současně vyplývá, že firma má zřízeno zástavní právo u věřitele NEY spořitelního družstva v Praze do výše 60 milionů korun, a to do října 2031.

Vizualizace rezidence Barborka
zdroj: http://www.rezidencebarborka.cz

Podle dostupných informací se volné bytové jednotky prodávají přes místní pobočku realitní kanceláře RE/MAX se sídlem na ulici Gen. Svobody v Šumperku. Poptávku mohou zájemci vyplnit také na webých stránkách projektu http://www.rezidencebarborka.cz/poptavka/. Informace na webu nejsou prozatím ucelené, předběžně však víme, že cena začíná od 31.000 Kč za metr v závislosti na velikosti od 1+kk do 4+kk.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.