fbpx
Florbal Sport

Florbalisté Asper Šumperk se v Bratislavě blýskly, postup do finále ale zmařily nájezdy 3:4 proti Finům

Na turnaji Slovak Floorball Cup 2019 hostil minulý týden týmy z 11 zemí Evropy. Asper Šumperk se bez ztráty jediného bodu dostal témeř do bojů o play-off. Druhý vyřazovací zápas kategorie Men OPEN vypadal zprvu nadějně, první třetina měla stav 3:0 pro Šumperk, finský tým Masturboys však dokázal vyrovnat a bylo 3:3. O výsledku rozhodly nájezdy, Finové zvýšili rozhodoující brankou na 3:4 a pokračovali do nedělních bojů.

„Vzhledem k absencím některých klíčových hráčů dostali přednost také mladší hráči, kteří nemají za mužskou kategorii odehráno tolik duelů a v neposlední řadě turnaj posloužil dobře pro utužení kolektivu,“ doplnil po turnaji trenér Ondřej Mrázek. Uvedl tak, že obrana fungovala dobře a šlo poznat výhody čerpané během letní přípravy.

Asper Šumperk při zápasu na Slovak Floorball Cup 2019
zdroj: fb.com/AsperSumperk

Úspěchu v základní části si všimli i sami organizátoři Slovak Floorball Cup 2019, kteří kvitovali výhry Asperu proti jasným suverénům. „Naší snahou bylo především hrát co nejvíce utkání, a to se nám po brzkém vypadnutí v osmifinále nepodařilo tak, jak bych si představoval. V obraně odehráli z mého pohledu dobrý turnaj Maus a Maixner, v útoku se mi líbila nejvíc spolupráce studentů Hanáka a Hrubana,“ hodnotí situaci Mrázek.

Ve čtvrtek se šumperší Aspeři postaví v domácí hale FBC Hranice, tým postoupil v minulé sezóně z divizní soutěže do Národní ligy, ještě před začátkem sezóny 2019/2020 přijedou do Šumperka na přátelský souboj. Hraje se od 18:30 ve sportovní hale Gymanázia Šumperk.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.