fbpx
Folklorní festival Zprávy

Folklorní festival navštívily stovky lidí. „Snažíme se postupně zlepšovat,“ říká Libuše Březovská. S čím překvapí příště?

V pořadí 29. ročník šumperského Mezinárodního folklorního festivalu zaujal minulý týden více platících návštěvníků než vloni. „S manželem jsme organizaci převzali před 4 roky a snažíme se postupně zlepšovat. V sobotu přišlo na vystoupení souborů do Pavlínina dvora asi 500 lidí,“ shrnuje pořadatelka Libuše Březovská s tím, že i v neděli byla návštěvnost vyšší než v minulých letech. Město Šumperk letos na akci přispělo částkou 200 tisíc korun.

Na přehlídku folklórních tanců přijely kromě 9 českých častníků také soubory z 9 zemí světa. Už ve čtvrtek se do programu U Sovy zapojil čínský soubor, který tak celý festival zahájil. Během pátku a soboty byly nad Šumperkem dešťové přeháňky, tradiční roztančenou ulici tak zřejmě i proto přihlíželo poměrně málo lidí. Ještě před slavnostním průvodem se všechny soubory setkali se starostou Tomášem Spurným.

Pořadatelem festivalu je momentálně Sdružení přátel folkloru Severní Hané v Postřelmově, které zastupují manželé Libuše a Jan Březovští. Příští rok chystají kontaktovat všechny výherce z minulých let, kteří dostali cenu diváckých soutěží: „Ty pak pozveme na příští jubilejní 30. ročník, věříme, že se nám s nimi podaří domluvit,“ dodávají.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.