fbpx
Doprava

Červenohorské sedlo zažilo o víkendu dvě havárie, pokaždé šlo o motorkáře

K první havárii vyjeli policisté v sobotu 24. srpna 2019 krátce po poledni. V úseku mezi Červenohorským sedlem a Kouty nad Desnou nepřizpůsobil 30letý motorkář při výjezdu z ostré levotočivé zatáčky rychlost jízdy zejména svým schopnostem, vlastnostem motocyklu a profilu komunikace. Levou stupačkou zavadil o komunikaci a i se strojem zn. Kawasaki upadl na vozovku a následně narazil do svodidel. Po nárazu došlo k úniku provozních kapalin, jejichž likvidaci zajistili přítomní hasiči. V tomto případě se havárie obešla bez zranění.

O něco hůř je na tom 25letý motorkář, který na Červenohorském sedle havaroval v neděli 25. srpna 2019 po jedenácté hodině dopoledne. Ten podle prvotního šetření taktéž, tentokrát při průjezdu táhlou levotočivou zatáčkou ve stoupání, nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem, vlastnostem motocyklu a dopravně technickému stavu komunikace. S motocyklem zn. Yamaha upadl na levý bok a sunul se po silnici, dokud nenarazil do svislého sloupku svodidla. Při havárii se řidič zranil. Zdravotnickou záchrannou službou byl letecky přepraven k ošetření do nemocnice.

Zasahující záchranná služba, kamera: Pavel Fajman

„Oba řidiči se na výzvu policistů podrobili dechovým zkouškám, které vyloučily, že by řídili pod vlivem alkoholu,“ potvrdila mluvčí šumperských policistů Jiřina Vybíhalová.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..