fbpx
Doprava

Červenohorské sedlo zažilo o víkendu dvě havárie, pokaždé šlo o motorkáře

K první havárii vyjeli policisté v sobotu 24. srpna 2019 krátce po poledni. V úseku mezi Červenohorským sedlem a Kouty nad Desnou nepřizpůsobil 30letý motorkář při výjezdu z ostré levotočivé zatáčky rychlost jízdy zejména svým schopnostem, vlastnostem motocyklu a profilu komunikace. Levou stupačkou zavadil o komunikaci a i se strojem zn. Kawasaki upadl na vozovku a následně narazil do svodidel. Po nárazu došlo k úniku provozních kapalin, jejichž likvidaci zajistili přítomní hasiči. V tomto případě se havárie obešla bez zranění.

O něco hůř je na tom 25letý motorkář, který na Červenohorském sedle havaroval v neděli 25. srpna 2019 po jedenácté hodině dopoledne. Ten podle prvotního šetření taktéž, tentokrát při průjezdu táhlou levotočivou zatáčkou ve stoupání, nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem, vlastnostem motocyklu a dopravně technickému stavu komunikace. S motocyklem zn. Yamaha upadl na levý bok a sunul se po silnici, dokud nenarazil do svislého sloupku svodidla. Při havárii se řidič zranil. Zdravotnickou záchrannou službou byl letecky přepraven k ošetření do nemocnice.

Zasahující záchranná služba, kamera: Pavel Fajman

„Oba řidiči se na výzvu policistů podrobili dechovým zkouškám, které vyloučily, že by řídili pod vlivem alkoholu,“ potvrdila mluvčí šumperských policistů Jiřina Vybíhalová.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.