fbpx
Florbal Sport

Muži z Asperu vyhrávají všechny zápasy. „Vrací se nám náročná letní příprava,“ hodnotí trenér Mrázek

Florbalisté z týmu Asper Šumperk mají podle fanoušků nakročeno do úspěšného play-off, což by znamenalo postup mužské skupiny z divize do Národní ligy. Nejbližší zápas sehrají na domácí půdě proti FBS Olomouc, a to v sobotu 9.11.2019 od 11:00 ve sportovní hale Gymnázia Šumperk.

Zápas Asper Šumperk ve sportovní hale Gymnázia Šumperk
zdroj: facebook.com/AsperSumperk

Podle aktuální informací z klubu trénují muži třikrát týdně, a to i přes pracovní vytížení jednotlivých hráčů. „Obrovskou motivací je pro nás podpora fanoušků přímo na zápase. Velkou roli hraje určitě letní příprava, kterou jsme letos měli fakt náročnou, jeli jsme na řadu přípravných turnajů. Pomohly i přátelská utkání pro sehrání, takže teď dobře funguje chemie ve formacích,“ hodnotí dosavadní úspěch v sezóně trenér Ondřej Mrázek. Hráči se nechali slyšet, že oproti minulým sezónám hrají více aktivněji při presinku, což je i víc baví.

Nejmenší florbalisté Asper Šumperk na turnaji v Olomouci
zdroj: asper.cz

Znatelné úspěchy má za sebou i přípravka nejmenších svěřenců. V říjnu na turnaji v Olomouci si své golmanské umění vyzkoušely hned čtyři mladé naděje. „Nutno říct, že za vydatné podpory svých spoluhráčů soupeřům z Uničova (8:9), Litovle (8:0), Olomouce (7:4) a Přerova (19:2) pěkně zátápěly,“ informuje Jiří Šváb na klubovém webu.

Asper Šumperk stále hledá nové hráče ve věku 6-12 let.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..