fbpx
Doprava Politika

Obchvat Bludova se začne stavět v roce 2021, již začalo vyvlastňování a mimořádně se sejdou zastupitelé

Podle aktuálních informací začal stát vyvlastňovat pozemky v rámci plánované výstavbě silničního obchvatu Bludova. „Co se týká termínu realizace stavby, není aktuálně z pohledu výše zmíněné majetkoprávní přípravy a vyvlastňovacích řízení ohrožen. Nadále platí zahájení výstavby v roce 2021,“ sdělila Nina Ledvinová, mluvčí ŘSD serveru Rej.cz.

Mimořádně se také sejde šumperské zastupitelstvo, a to 14.11.2019 v 16:30. Po jednání přineseme aktuálně nové informace v tomto projektu.

Řešení obchvatu Bludova
zdroj: bludov.cz

Obchovat Bludova, neboli změna trasy silnice I/44, se plánuje již několik let. Prozatím poslední vizualizaci představilo Ředitelství silnic a dálnic v roce 2015 podle schválené koncepce z roku 2014. Pomoci má především nevyhovujícímu křížení dvou tras silnic 1. třídy v Bludově, a následně dalšímu napojení Šumperka na dálniční síť ve směru na Mohelnici.

ŘSD ČR – Silnice I/44 Bludov – obchvat
zdroj: youtube.com

Další informace uvádí také dlouhodobá koncepce řešení silnice I/44 jako dálniční propojení Jesenicka a Šumperska se zbytkem republiky. Silnice je plánovaná ve čtyřpruhovém uspřádání v úseku Mohelnice – Zábřeh – Šumperk – Petrov n. Desnou s případným napojením do Jeseníku a státní hranici s Polskem.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..