fbpx
Krimi Zprávy

Nebezpečnou jízdu jako z videohry v plné Audi zažila Česká čtvrť, zničený strom, škoda 200.000 a všichni na útěku (FOTOGALERIE)

V noci ze soboty na neděli v čase 0:30-0:40 probudila obyvatele v okolí ulic Gen. Krátkého a Žižkova nezvyklá jízda stříbrného vozidla Audi A4 Avant. Při nehodě vznikla škoda za více než 200.000 korun. Řidič však z místa odešel a policie po něm pátrá, současně uniká i majitel vozidla zjištěný podle VN karosérie.

Podle dosavadních informací přijíždělo z ulice Husitská, když při odbočování na ulici Gen. Krátkého nezvládl řidič řízení, přejel obrubník a narazil do stromu u kostela sv. Jana Evangelisty. Během nehody se poškodila přední část vozidla a zadní kolo, v tomto stavu se řidič pokoušel pokračovat v jízdě přes chodník vedle Střední průmyslové školy a dále na ulici Lidická. Zřejmě z důvodu defektu však krátce za křižovatkou s ulicí Žižkova vrazil do zahradní zídky domu, změnil směr a odjížděl obytnou čtvrtí až do slepé ulice Janošíkova. Cestou pak poškodil dvě zaparkovaná vozidla Ford S-Max a Honda CR-V.

Na konci Janošíkové se podle nalezených stop vydal úzkou pěší cestou zpět na ulici Gen. Krátkého. Policie uvedla, že z tohoto momentu se snaží potvrdit informaci o vystoupení dvou mladíků s tím, že vozidlo pak mělo dále pokračovat v jízdě. Stopy oleje na vozovce a poškození travnaté plochy podle všeho dokládají další trasu, a to ulicemi Náměstí Jana Zajíce, až konečné místo travnaté plochy před Manufakturou.

Policie v této souvislosti žádá všechny svědky o jakoukoli informaci vedoucí k vyšetření průběhu nehody a nalezení pachatelů, a to zavoláním na linku 158. Nebo přímo šumperský dopravního inspektorátu na čísle 735 788 600. „Děkujeme všem občanům, kteří se nám již od víkendu ozvali a výrazně tak pomohli při vyšetřování,“ doplnila mluvčí Jiřina Vybíhalová.

Podle stop na vozidle byl dohledán jeho majitel. „Podle fotografie z registru je ve věku 18-24 let tmavých krátce střižených vlasů, na adrese trvalého bydliště se však již delší dobu nevyskytuje,“ sdělil jeden z vyšetřujících policistů s tím, že další informace ani fotografii nelze poskytnout, protože jsou stále předmětem vyšetřování. Jasné také není, kdo vozidlo řídil, pachateli však muže hrozit obviněni z dopravní nehody, obecného ohrožení a útěku z místa činu.

Pravděpodobná trasa jízdy poškozeného vozidla

První hlídka byla na místě ještě před 1:00 na základě oznámení na tísňovou linku, vozidlo však již bylo nalezeno opuštěné a bez registračních značek. Následně dorazili příslušníci dopravní policie a psovod. Pes z tohoto místa označil pravděpodobnou cestu pachatelů – vedla přes ulici Žižkova na školní pozemek, a dále na soukromé pozemky, kde se však bohužel ztratila.

Zprávu průběžně aktualizujeme.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..