fbpx
Doprava Zprávy

Bludovský kopec v ranní špičce blokovala přes 2 hodiny nehoda, škoda půl milionu

Dnes v sedm hodin ráno došlo na silnici I/11 v Šumperku, poblíž hřbitova, k čelnímu střetu dvou osobních vozidel. Podle prvotního šetření stála za nehodou únava řidiče jedoucího od Bludova ve směru na Šumperk. Ten pravděpodobně v důsledku únavy přejel do protisměru, kde se čelně střetl s řidičem Mazdy.

„Při nehodě se oba řidiči zranili,“ dodala policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová. Zdravotnickou záchrannou službou byli přepraveni k ošetření do nemocnic. Oba řidiči se podrobili dechovým zkouškám, které vyloučily, že by řídili pod vlivem alkoholu.

Hlavní dopravní tepna mezi Šumperkem a Bludovem tak byla okamžitě odkloněna přes Sudkov a Dolní Studénky. Po hodině se silnice I/11 zprovoznila kyvadlově, plně zprůjezdnit se ji však podařilo v 10 hodin. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na půl milionu korun. Veškeré okolnosti a souvislosti, za nichž k této dopravní nehodě došlo, jsou předmětem dalšího šetření.

Námraza na vozidla, která způsobila nedělní nehodu u Leštiny.
foto: Policie ČR

Policie současně upozorňuje na námrazu a sníh, kdy je řidič povinen podle zákona 361/2000 Sb. před jízdou odstranit z vozidla nečistoty bránící ve výhledu. Za nedodržení výše uvedených povinností mohou policisté řidičům na místě uložit pokutu do 2 000 Kč, ve správním řízení pak hrozí pokuta ještě vyšší, od 1500 – 2 500 Kč.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..