fbpx
Krimi Zprávy

Lupičský gang odhalen v Rudě nad Moravou, 2 dospělí a 1 nezletilý vyloupili od září nejméně 11 objektů

Šumperští policisté dopadli trojici mladíků z Bruntálska, která má podle nich na svědomí několik případů vloupání, případně nevydařených pokusů vloupání do různých objektů, a to zejména na Bruntálsku, Šumpersku, ale i Jesenicku. „Klec spadla začátkem minulého týdne, kdy byli díky pomoci všímavých občanů dopadeni bezprostředně poté, co v Rudě nad Moravou odcizili ze zahrady u rodinného domu dětskou čtyřkolku. Tu se snažili ukrýt pod nízký strom nedaleko místa odcizení,“ potvrdila šumperská policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.

Společně s 30 letým mužem se nejméně v 11 již zadokumentovaných případech tohoto protiprávního jednání měli dopouštět také jeden mladistvý a jeden nezletilý. Od září 2019 mají podle policistů na svědomí vloupání do 5 prodejen potravin, 2 restaurací, 2 prodejních stánků, ale také do sběrných surovin nebo provozovny čerpací stanice. Vedle finanční hotovosti je zajímaly zejména cigarety, cukrovinky, nápoje, ale také různé pracovní a elektrické nářadí.

Podle dosavadního šetření měli na odcizených věcech způsobit škodu okolo 70 tisíc korun a poškodit majetek za bezmála 190 tisíc korun. Tento počet ale nemusí být konečný, kriminalisté na případu dále pracují. Obvinění z provinění krádeže, poškození cizí věci a porušování domovní svobody se nevyhnul ani mladistvý.

Nejstarší z této trojice, který již byl opakovaně za majetkovou trestnou činnost odsouzen, si již vyslechl sdělení obvinění z trestných činů krádež a poškození cizí věci. Stíhán je vazebně. V případě prokázání viny a odsouzení mu podle trestního zákoníku hrozí až pětiletý trest odnětí svobody nebo peněžitý trest. 

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..