fbpx
Podnikání Politika Zprávy

Prázdný Točák, prodej punče a stánky jsou na veřejných místech zakázány, výjimku má náměstí u Radnice

Letošní Vánoce reaguje město Šumperk na proběhlou anketu mezi občany, kde si přejí městem organizované vánoční trhy a tradiční kulturní program. „Výsledky byly poměrně vyrovnané pro Točák, prostor u Sovy a na náměstí před Radnicí,“ doplnil tajemník Petr Holub s tím, že „do 26. prosince chceme podpořit atmosféru Vánočního Šumperka.“ Proto město vydalo provizorní zákaz nabízení punče a dalších prodejních stánků na všech veřejných prostranstvích kromě dlouhodobých zahrádek.

Situaci hodlá radní monitorovat a po Vánocích vyhodnotit, na organizaci se podílí společně s Domem kultury a střediskem Doris. „Na rozpisu stánků nevidím langoše, příště bych požádál o doplnění tohoto sortimentu,“ postěžoval si během tiskové konference 2. místostarosta Jakub Jirgl (ANO 2011). Už ve středu večer někteří prodejci otevřeli, šlo o zkušební dobu pro ověření kapacity elektrické sítě a osvětlení – nabízí se několik punčů, svařáků, cukrovinek nebo jesenická medovina. Dnes od 17:00 mají otevřít všichni, včetně charitativního punče se senátorem Adámkem.

Ve čtvrtek ráno ještě probíhaly poslední přípravy před Radnicí

Šumperští podnikatelé se nenechaly zákazem odradit, na vlastních pozemcích otevírá například stánek před obchodním domem. Vánoční nápoje a sortiment má být k dispozici také na zahrádce před Istrií, provozovatel Kavalérie v podchodu nabídne tradičně hudební program, otevřít má také venkovní zahrádka Café Svět a nově Cakir’s Burger.

Punč před obchodním domem, pro soukromý pozemek vánoční zákaz neplatí
Soukromý stánek otevírá letos také Cakir’s Burger

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..