fbpx
Politika Sport

„Bazén za 172 milióny místo původních 155 je velmi solidní cena za vícepráce,“ tvrdí starosta Spurný

Šumperský bazén na Benátkách má otevřít v květnu 2020, minulý týden jsme měli možnost nahlédnout na průběh prací. Venku je vidět tobogan v délce 130 metrů, uvnitř se dokončují stavební práce a provozní místnosti.

Původní rozpočet z roku 2018 zněl 155 milionů korun, rekonstrukci provádí firma PKS Stavby ze Žďáru nad Sázavou. Během prací se však posupně přicházelo na skryté vady z důvodu nesouladu původní projektové dokumentace a opotřebení základů, což cenu navýšilo na současné 172 miliony korun.

Starosta Tomáš Spurný se nechal slyšet pro Deník: „Když si uvědomíme, jak bazén vypadal, že se budoval v akci Z, byl rozestavěný deset let a i při svém otevření už byl lehce za zenitem, tak ty vícepráce jsou ve velmi solidním objemu. Především se nenaplnily obavy škarohlídů, že se cena zvýší na dvojnásobek.“

zdroj: Město Šumperk

Na stole byl dříve také projekt bazénu jako novostavby, ta by měla výhodu variabilnějšího řešení bazénové vany a doplňkových služeb. Podle řady odborníků by však tímto mohlo o několik měsíců prodloužit začátek stavy z důvodu změny pozemků a inženýrských sítí. Rekonstrukci i provoz financuje městská firma Podniky města Šumperka.

zdroj: Město Šumperk

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..